Klub vojenské historie Náchod je neziskovou organizací sdružující zájemce o vojenskou historii. V prostoru naučné stezky Běloves – Dobrošov realizujeme svůj projekt "Běloveský pevnostní skanzen", který představuje ucelenou koncepci péče o objekty československého opevnění z let 1935-38.

Srdcem projektu je objekt těžkého opevnění N-S 82 Březinka, který má návštěvníky co nejnázorněji seznámit s technickou dokonalostí a jednotlivými funkcemi pěchotního srubu, nejdůležitějšího prvku pevností linie. Objekt je plně zrekonstruovaný do původní podoby z roku 1938 včetně veškerého vybavení a zbraní. Prohlídku pěchotního srubu N-S 82 Březinka doplňuje expozice o československém opevnění v sousedním objektu N-S 81 Lom.

Od roku 2010 je zpřístupněn také pěchotní srub N-S 84 Voda v Náchodě-Bělovsi. Unikátní expozice doplněná videoprojekcí je věnovaná historii československé armády v letech 1918 až 1945 a obsahuje množství dobových zbraní, uniforem a dalších exponátů.

Pevně věříme, že vás tyto stránky zaujmou a motivují k návštěvě námi spravovaných objektů.

 

Od 2. dubna do konce června bude otevřeno každou sobotu a ve státní svátky od 10 do 18 hodin.

Aktuální informace o naší činnosti můžete sledovat na naší facebookové stránce

Objekty Březinka, Lom a Voda jsou otevřeny každou sobotu od dubna do října, v červenci a srpnu denně, vždy od 10:00 do 18:00 hod.

Informace na telefonu 731 886 069 nebo 603 776 961 a e-mailu museum(a)brezinka.cz  |  Aktuální informace o návštěvní době zde


Bunkry.cz   Kudyznudy.cz - tipy na výlet    Facebook   Muzea v ČR

Interní stránky členů KVH Náchod (autorizovaný přístup)

Stránky si právě prohlíží 20 uživatelů