Vzpomínkovou akcí si připomeneme 100 let od vzniku samostatného Československa a 80 let od mobilizace v září 1938.

Vzpomínkové akce se zúčastní uniformované jednotky čs. legií a prvorepublikové čs. armády, které v několika blocích divákům přiblíží průběh výcviku a svoji výzbroj. V dynamických ukázkách se představí i obrněná technika používaná v tomto období.

Po celý den budou veřejnosti zpřístupněny všechny objekty Běloveského pevnostního skanzenu - kompletně vybavený a vyzbrojený pěchotní srub Březinka a muzeální objekty Voda a Lom.

Akce proběhne v sobotu 2. června 2018 u pěchotního srubu "Březinka", který je součástí Běloveského pevnostního skanzenu v Náchodě. Od 10:00 a 14:00 hodin proběhnou komentované ukázky výcviku a použití obrněné techniky.

V ukázkách se představí lehký tank vz.38, tančík vz. 33, lehký tank Renault FT a obrněné automobily Austin "Juráš" a Tatra vz. 30.

Doprovodný program: dobový vojenský tábor s ukázkami výzbroje a výstroje, prohlídka pevnostních objektů.

Pro parkování doporučujeme využít louku u pěchotního srubu v Náchodě-Bělovsi nebo parkoviště u tvrze Dobrošov. Přístupové cesty jsou vyznačeny v mapce nebo si je můžete prohlédnout na serveru Mapy.cz.

Akci pořádají Klub vojenské historie Náchod, Československá obec legionářská a Rota Nazdar za podpory Armády ČR, Královéhradeckého kraje a Města Náchoda.

Aktuální informace k této události můžete také sledovat na našem facebookovém profilu.

 

Provést registraci na přednášku

 

 

MapkaProgramPlakát ke stažení